پایان نامه دانشگاه علوم پزشکی و علوم پزشکی

ابتدا 500 گرم زعفران مرغوب (نوع نگین) و به‌ صورت پودر شده از شرکت نوین زعفران خریداری شد. عصاره گیری به روش استخراج و تبلور در الکل 80 انجام شد (86). بدین منظور این 500 گرم پودر زعفران در لوله فالکونهای 50 میلی‌لیتری به میزان هر لوله 10 گرم تقسیم شد. سپس هر روز 4 لوله یعنی 40 گرم با استفاده از الکل 80 درجه که از قبل آماده و در فریزر 14- سرد شده بود در سانترفیوژ یخچال دار به روش زیر عصاره گیری شد.
25 سی‌سی الکل 80 در لوله فالکون محتوی 10 گرم زعفران ریخته و با ورتکس مخلوط می‌شود، پس از انجام این کار برای هر 4 لوله، آن‌ها به مدت 8 دقیقه در سانترفیوژ با دمای 7- قرار داده می‌شود، سپس از دستگاه خارج شده مایع رویی در طرف بلور تخلیه می‌شود. این عمل 8 مرتبه برای این 4 لوله انجام می‌شود، و هر بار پس از سانترفیوژ مایع رویی در همان ظرف بلور تخلیه‌شده و برای کریستالیزه شدن کروسین به فریزر 14- منتقل می‌شود.
عملیات بالا برای هر 4 لوله (40 گرم) انجام شده و مایع رویی حاصل برای هر سری در ظرف بلوری جداگانه جمع‌آوری می‌شود، و به فریزر 14- منتقل می‌شود. این ظرف‌های برای تکمیل فرایند تبلور کروسین به مدت 1 ماه در فریزر باقی می‌مانند، پس از این مدت بلور کروسین در ته ظرف تشکیل می‌شود.
درنهایت مایع رویی ظرف‌های بلور در یک گالن تخلیه شد، و بلور ته ظرف برای استخراج ترکیبات ناخواسته توسط استون شسته شد. و پس از خشک شدن، کریستال‌ها از نه ظرف‌ها تراشیده و جمع‌آوری می‌شد.
حاصل این عصاره گیری 70 گرم کروسین شد. که بیانگر 14 درصد کروسین در زعفران مورداستفاده است.
با توجه به محلول بودن کروسین در آب و نامحلول بودنش در الکل و با توجه به نقطه انجماد اتانول با درصدهای مختلف در مورد 4 لوله فالکون (40 گرم زعفران) برای انجام عصاره گیری از الکل 40 درجه استفاده شد. که درنتیجه پس از سه بار شستشو و سانترفیوژ (هر بار 20 سی‌سی اتانول 40 درجه برای هر لوله) رنگ زعفران کاملاً گرفته شد. سپس مایع رویی جمع‌آوری‌شده با افزودن مقدار مناسبی از اتانول 96 درجه به الکل 80 درجه تبدیل‌شده و برای تکمیل فرایند تبلور به فریزر 14- در کنار سایر ظروف منتقل شد. درنتیجه این اصلاح روش زمان لازم برای عصاره گیری به یک‌سوم کاهش یافت.
پس‌ازآنکه پودر خالص کروسین در پژوهشکده بوعلی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد استخراج شد. در آزمایشگاه صنعتی دانشکده داروسازی مشهد قرص‌هایی به قطر 7/0 سانتی‌متر و قطر 2 میلی‌متر و محتوی 15 میلی‌گرم کروسین تهیه شد. همچنین قرص‌های دارونما که ازنظر تمام خصوصیات ظاهری مشابه قرص‌های دارو بودند از با همان ترکیبات دارو و رنگ مجاز خوراکی منهای کروسین تهیه شدند و زیر نظر کارشناس آزمایشگاه داروسازی صنعتی آزمایش‌های کنترل کیفی بر روی آن‌ها انجام گرفت.
برای انجام این مطالعه 3600 قرص کروسین و 3600 قرص دارونما لازم بود. قرص‌های کروسین با توجه به مطالعات انجام‌شده در این زمینه با فرمولاسیون زیر ساخته شد.
جدول 6-2. فرمولاسیون قرص کروسین
نام ماده
کروسین
آویسل 102
α- لاکتوز مونوهیدارت
کراس پوویدون
منیزیم استتارات
مقدار در قرص
mg۱۵
mg۲۷٫۵
mg۸۲٫۵
mg۴
mg۱
مقدار در مجموع قرص‌ها
g۵۴
g۹۹
g۲۹۷
g۱۴٫۴
این نوشته در علمی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.